Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” jest projektem będącym inicjatywą Województwa Małopolskiego, realizowaną w partnerstwie ze wszystkimi małopolskimi powiatami oraz gminami i podmiotami niepublicznymi prowadzącymi szkoły zawodowe.

Kursy w powiecie tarnowskim

Oferta szkół powiatu tarnowskiego została uatrakcyjniona o ponad 40 różnych kursów zawodowych. Największa część dotyczy branży turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej oraz mechaniczno-mechatronicznej.

Przykładowo dla technika organizacji usług gastronomicznych są to kursy obsługi programu SOGA oraz SOHO, dla technika informatyka kursy programowania C++ oraz C#, obsługi programu Photoshop, języka PHP oraz MYSQL, dla technika kucharza kursy dekoracji cukierniczych. Ponadto kursy architektury ogrodów, prowadzenia działalności gospodarczej, diagnostyki pojazdów samochodowych, prawa jazdy kat B, B+E, kelnerskie i barmańskie.

Dzięki projektowi szkoły powiatu mogą zyskać wyposażone i zmodernizowane pracownie np. mechaniki samochodowej, spawalniczą, językowe, technologii żywienia, zawodowe międzyprzedmiotowe oraz projektowania i technologii budownictwa.

W naszej szkole uczniowie mają możliwość wyboru wśród następujących propozycji:

  • język niemiecki z wykorzystaniem narzędzi informatycznych (zajęcia wyrównawcze)
  • kurs prawa jazdy kat. B
  • kurs uprawniający do kierowania wózkami widłowymi
  • kurs prawa jazdy kat. B+E
  • kurs prawa jazdy kat. C

Wszelkich informacji o projekcie udziela lider projektu: doradca zawodowy Urszula Sanek

Regulamin uczestnictwa w projekcie: http://zspprojekt.strefa.pl/regulamin.html

Adres głównej strony internetowej projektu: http://www.zawodowamalopolska.pl

W roku szkolnym 2010/2011

  • 15-tu uczniów uczestniczyło w zajęciach wyrównawczych język niemiecki z wykorzystaniem narzędzi informatycznych
  • 5-ciu uczniów uczestniczyło w zajęciach kursu uprawniającego do kierowania wózkami widłowymi
  • 12-tu uczniów uczestniczyło w zajęciach kursu prawo jazdy kat. B

Konkurs „Mam zawód. Mam fantazję”.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu, filmu, fotografii lub kabaretu, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawiać będą zajęcia realizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” oraz korzyści płynące z uczestnictwa uczniów w projekcie, nauki konkretnego zawodu, a także ze współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi.

Regulamin jest dostępny na stronie internetowej. http://www.zawodowamalopolska.pl/Mlodziez/Strony/konkursy.aspx

Termin nadsyłania prac: 14 października 2011r.

Skip to content