Kronika internatu 2014/2015

SERCE DLA MAMY

Z okazji Dnia Mamy młodzież z internatu wykonała dla swoich Mam serduszka z masy solnej, które później zostały pięknie przyozdobione. Pomysłowość i różnorodność dekoracji serduszek była imponująca. Więcej…

POŻEGNANIE INTERNATOWYCH MATURZYSTÓW

23 kwietnia 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku o godzinie 19:00, spotkała się młodzież z internatów i wychowawcy na czele z Panem Dyrektorem Wiesławem Wójcikiem, by pożegnać tegorocznych internatowych maturzystów. Młodsi koledzy i koleżanki przekazali im parę słów na przyszłość, osobiste życzenia i miłe słowa. Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GRUŹLICĄ

24 marca 2015r. młodzież z internatu pod opieką wychowawcy pani Iwony Każdaglis zaprezentowała w szkole zagadnienie dotyczące gruźlicy – problemu teraźniejszego świata. Zebrani usłyszeli mini wykład na ten temat i otrzymali ulotki informacyjne. Więcej…

WIGILIA W INTERNACIE 2014

Świąteczny czas zagościł w Internacie i zebrał wszystkich wspólnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku, aby świętować swoją internatową wigilię. Zgromadzeni zobaczyli przygotowane przez wychowawców i młodzież Jasełka przeplatane pięknymi polskimi kolędami. Świąteczny nastrój ogarnął wszystkich. Więcej…

ANDRZEJKOWA MAGIA

Dnia 27 listopada 2014 roku młodzież z internatu wraz z wychowawcami zorganizowała wieczór wróżb andrzejkowych. Magia i tajemniczość spotkania przybrała wyjątkowej atmosfery, ponieważ młodzież chętnie wzięła udział we wróżbach, a odwiedzający z ciekawością wysłuchali przepowiedni o ich przyszłości. Wesoła atmosfera sprzyjała dobrej zabawie, a zwieńczeniem tego wieczoru była andrzejkowa dyskoteka szkolna. Więcej…

DAWCA PAMIĘCI

Dnia 16 października 2014 roku mieszkańcy internatów wraz z wychowawcami efektywnie wykorzystując czas wolny zorganizowali wyjazd do kina Promień w Tuchowie na dramat pt. „Dawca Pamięci”. Akcja filmu rozgrywa się w świecie w którym nikt nie doznaje bólu, nie ma różnic rasowych, nikt nie wie co to miłość czy wojna. Wszelkie złe wspomnienia zostały wymazane z pamięci. Tylko jedna osoba z całego społeczeństwa ma za zadanie pamiętać wszystko… Więcej…

MIASTO 44

7 października 2014 roku młodzież z internatów pod opieka wychowawców pojechała do kina na film „Miasto 44”. Była to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Film budzący wiele emocji i opinii a co najważniejsze, wart chwili zastanowienia się nad tym, dzięki komu mamy to co teraz i w jaki sposób jest to zdobyte. Więcej…

INTEGRACYJNE ROZGRYWKI KLAS I

Integracji jak to mówią sprzyja dobra zabawa, dodać do tego małą rywalizację to już całkiem dobra zabawa się wywiązuje. Tak też i młodzież internatowa postanowiła zrobić. Do rywalizacji stanęły dwie pierwsze klasy A i B. Więcej…

INTERNATOWE OGNISKO INTEGRACYJNE

 

3 września 2014 roku zostało zorganizowane ognisko integracyjne dla całej społeczności internatowej. Inicjatorami tej imprezy byli wychowawcy internatów. Podczas ogniska można było zjeść pyszna kiełbaskę, pośpiewać, pożartować, wspólnie miło spędzić czas. Znakomita atmosfera ogniska przyczyniła się do lepszego poznania kolegów i koleżanek. Więcej…

Skip to content