ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I ZAWODOWYCH IM. JANA PAWŁA II W GROMNIKU
Ważne informacje
GMT+1 06:45

INTEGRACYJNY WYJAZD DO CIĘŻKOWIC

INTEGRACYJNY WYJAZD DO CIĘŻKOWIC

10 października grupa dziewcząt wraz z wychowawczyniami wyruszyła na wycieczkę do Ciężkowic. Planem podróży było odwiedzenie Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków oraz Rezerwat Przyrody „Skamieniałe Miasto” w Cieżkowicach.

Muzeum Przyrodnicze wzbudziło wielkie zainteresowanie młodzieży. Podczas muzealnej wycieczki, szklana podłoga okazała się wyjątkową ciekawostką. To w rzeczywistości interaktywna łąka z odtworzonymi typowymi dla Pogórza siedliskami roślin, gadów i płazów w postaci modeli plastycznych.

Interesujący okazał się wygłoszony wykład, przez przewodnika, dotyczący przyrody i związanych z nią nowinek. Ostatnia atrakcja, to wystawa fotografii przedstawiająca „Portrety Przyrody”, pełna wspaniałych ujęć i dobrego oka fotografa.

Drugim etapem wyprawy był Rezerwat Przyrody „Skamieniałe Miasto”. Niebieskim szlakiem młodzież dotarła do pomnika przyrody nieożywionej „Jar Wodospad”- zaliczany do największych atrakcji turystycznych okolic Ciężkowic.
Otaczające skały, wiszące nad głowami i pokazujące swoją wielkość, były bacznie obserwowane przez młodzież. Drugim atrakcyjnym miejscem była „Skałka z Krzyżem”, na którą można wejść poprzez wąską, ciasną szczelinę, oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności. Z góry roztacza się panorama na Ciężkowice i Dolinę Białej, a w głębi najbardziej na północ wysuniętą część Pogórza Rożnowskiego, Pasmo Wału i Lubinki. Na zakończenie ekscytującego dnia, wszystkich wycieczkowiczów już w Gromniku czekała smaczna pizza, by nabrać sił po wyczerpujących wędrówkach.

Skip to content