Komisja w składzie:
- dr Barbara Dagmara Niziołek – Przewodnicząca Jury. Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie
- Ewa Białkowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Gromniku
- Ewelina Szybilska – sopran, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu
- Magda Niedbała – mezzosopran, nauczycielka śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I Stopnia w Domosławicach
W dniu 9 czerwca 2016 roku (czwartek) przesłuchała występującą młodzież szkolną i przyznała nagrody i wyróżnienia.
Członkowie Komisji zwrócili szczególną uwagę na:
- Wysoki poziom artystyczny
- Przygotowane utworu
- Zaangażowanie nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów
- Piękny akompaniament instrumentalny
- Opracowanie sceniczne utworów
- Piękną scenografię, właściwie dobraną do utworów
- Cieszy nas jeszcze większe zaangażowanie, w porównaniu do roku ubiegłego, w przygotowanie Pieśni Kresowych, co przejawiło się poprzez liczniejszy udział szkół i młodzieży oraz wyższy poziom przeglądu
- Przy ocenie Komisja zwróciła uwagę na:
- wybór pieśni
- interpretację tekstu
- interpretację muzyki
- wszelkie wrażenia artystyczne
Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
Lp. | Nazwa Szkoły | Imię i nazwisko solisty | Tytuł Pieśni | Opiekun |
SOLIŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA |
||||
I MIEJSCE | Zespół Szkół w Gromniku | Julia Roman | „Ballada o Lwowie” | Anna Gańczarczyk |
II MIEJSCE | Pałac Młodzieży w Tarnowie | Eliza Gąsirowska | „Lwowianka” | Małgorzata Boruch |
III MIEJSCE | Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej | Kornelia Kołodziej | Rozkwitały pąki białych róż | Aneta Kania |
ZESPOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA |
||||
I MIEJSCE | Zespół Szkół w Gromniku | Trio wokalne ZS w Gromniku | Wierne Madonny | Anna Gańczarczyk |
II MIEJSCE | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika
W Brzesku |
Zespół wokalny | Niełatwo być ze Lwowa” | Iwona Mikołajek |
III MIEJSCE | Zespół Szkół w Siemiechowie | Zespół wokalny | „Orlątko” | Anna Gańczarczyk |
WYRÓŻNIENIE MAGDALENA WÓJCIK
|
||||
SOLIŚCI GIMNAZJUM |
||||
I MIEJSCE | Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Domosławicach, | Alicja Rusin | „Uśmiech Wilna” | Paweł Harańczyk |
I MIEJSCE | Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Domosłowicach | Natalia Kucharska | „Wróć do Lwowa” | Paweł Harańczyk |
II MIEJSCE | Pałac Młodzieży w Tarnowie | Marcelina Cieślik | „Serce Batiara” | Małgorzata Boruch |
II MIEJSCE | Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Domosłowicach | Alicja Ciszek | „Bilet do Lwowa” | Paweł Harańczyk |
III MIEJSCE | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie | Ewa Kopeć | „Siostrzyczko moja” | Natalia Plichta |
III MIEJSCE | Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej im. Wł. Reymonta | Emila Glizdzińska | „Pierwsza Brygada” | Aneta Kania |
WYRÓŻNIENIE | Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej im. Wł. Reymonta | Julia Gagatek | „Tylko we Lwowie” | Aneta Kania |
WYRÓŻNIENIE | Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. K. Makuszyńskiego | Julia Barnaś | „Tylko we Lwowie” | Zofia Kierkowska |
ZESPOŁY GIMNAZJUM |
||||
I MIEJSCE | Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum Czarny Dunajec | Duet | „Za Niemen – hen, precz!” | Zofia Kierkowska |
WYRÓŻNIENIE | Publiczne Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie | Zespół „Marzenie” | „Pieśń Orlątko” | Barbara Karaś |
SOLIŚCI SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE |
||||
I MIEJSCE | Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku | Dominika Pruchnicka | „Wierne Madonny” | Anna Gaj |
II MIEJSCE | Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w ZSP nr 1 w Brzesku | Edyta Pałucka | „Tyle jest Miast” | Weronika Sliwa Ciura |
III MIEJSCE | Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Domosłowicach | Aneta Smoleńska | „Wilno” | Paweł Harańczyk |
ZESPOŁY SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE |
||||
I MIEJSCE | Zespół Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Gromniku |
Duet | Rozmowa z księżycem | Anna Gaj |
II MIEJSCE | Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach | „ADHD” | Wiązanka pieśni łęmkowskich | Irena Leś – Skiba |
WYRÓŻNIENIE | Zespół Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Gromniku |
MARTYNA LIS | Anna Gaj | |
GRAND PRIX DUET BEATA BURKOT, MARTYNA LIS Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku |