15 i 16 kwietnia uczniowie klas licealnych ZSOiZ w Gromniku uczestniczyli w szkoleniach antydyskryminacynych, które zorganizowane zostały w ramach projektu „Równe szanse edukacyjne” nr:FEMP.06.10-IP.01- 0147/24 dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027 Działanie 6.10 Wsparcie kształcenia ogólnego Typ A Edukacja włączająca w szkołach i placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne.
Celem szkoleń było zwiększenie świadomości młodzieży na temat przemocy, dyskryminacji oraz nierówności społecznych; rozwijanie postawy szacunku wobec innych; promowanie równości i sprawiedliwości społecznej; budowanie tolerancyjnego społeczeństwa obywatelskiego opartego na idei poszanowania różnorodności; rozwijanie umiejętności właściwego rozpoznawania, reagowania oraz skutecznego przeciwdziałania zjawiskom przemocy i dyskryminacji w środowisku szkolnym.
Uczestnicy szkolenia – młodzieżowi liderzy wykorzystają zdobytą wiedzę i przeprowadzą w klasach licealnych zajęcia, podczas których dzielą się ze swoim kolegami zdobytą podczas szkolenia wiedzą.
Po szkoleniu młodzieżowi liderzy poprowadzą specjalną godzinę wychowawczą w klasach LO, podczas której podzielą się zdobytą podczas szkolenia wiedzą i umiejętnościami.


















